В Одесі впіймали інтернет-шахраїв

Суть злочинної діяльності полягала у створенні та функціонуванні копії відомого інтернет-магазину побутової техніки, через який вони пропонували громадянам товар за ціною, нижчою за ринкову.

Протягом місяця до відділу протидії кіберзлочинам в Одеській області Причорноморського Управління кіберполіції ДК НПУ надходили звернення громадян, які постраждали від неправомірних дій з боку невідомих осіб, повідомляє ODESSA-MAMA.

За даними фактами Приморським відділом поліції в м. Одесі розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. В ході його супроводження кіберполіцейські встановили, що в Одесі діє організована злочинна група.

Встановлено, що шахраї заволодівали грошовими коштами потерпілих у розмірі від двох до 32 тисяч гривень, які отримували в якості передоплати за неіснуючий товар. Для своєї протиправної діяльності правопорушники використовували сайт in-enter.com.ua та банківський рахунок, відкритий на юридичну особу. З сайту-оригіналу, який діє на території Російської Федерації,  вони скопіювали майже всю інформацію, включаючи фото. Для зв’язку та конспірації шахраї  використовували SIP-телефонію, в результаті чого користувачам йшов авто-передзвін з нібито міських номерів. Також користувачі знаходили чисельні позитивні відгуки відносно інтернет-магазину, копію якого створили правопорушники, не звертаючи увагу на відмінності в доменному імені між магазином-оригіналом та фіктивним магазином.

«Двох зловмисників правоохоронці встановили та затримали, – повідомив начальник Причорноморського Управління кіберполіції Департаментукіберполіції Нацполіції України Юрій Виходець, – їм  повідомлено про підозру та судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі одного мільйона гривень кожному».

Зараз тривають заходи, спрямовані на встановлення інших учасників злочинного угрупування та всіх потерпілих.  На теперішній час розмір завданої їм матеріальної шкоди вже становить близько пів мільйона гривень, повний її розмір встановлюється.